“Който хляб меси, той добро мисли”, около това се обединиха 15 деца и доброволци при Социален център “По-добре заедно” в град Карлово на 25-ти май. Те твориха заедно с Даниела Танева от “Хлебна къща” – Пловдив и показаха, че мекотата на брашното и аромата на кваса са създадени, за да ни събират. Преди всяко от децата да си направи квасена питка, те рисуваха върху пелена от брашно, като темата, която ги обедини бе най-хубавата дума, а повод за това бе вчерашният празник – 24-ти май! Оказа се, че мама е най-любимата думичка за децата от Карлово. Върху мекото брашно те изобразиха своите майки, като слънца, сърца и цветя, а посланието беше ясно – “Много те обичам, мамо”! След художествените занимания децата при Социален център – Карлово с удоволствие омесиха и украсиха своя квасен хляб. На тръгване всеки бе намерил нов приятел, а всички си обещахме, че ще месим отново в красивия подбалкански град, където живеят много слънчеви деца!
Събитието бе съвместно между “Хлебна къща” – Пловдив и Социален център “По-добре заедно”- Карлово.







No Comments to "Който хляб меси, той добро мисли!"